Bushcraft 101 “Vahşi Doğada Hayatta Kalma Sanatı” – Dave Canterbury

Tür: Doğa-Tabiat / Hayatta Kalma /Eğitim
Editör: Necati Balbay
İngilizceden Çeviren: Kutsal Zafer Şahin
Basım Tarihi: Haziran 2022
Boyutları: 13,5 x 21 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 978-605-06710-5-6


Yazar Hakkında

USA Today tarafından, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “En İyi 12 Hayatta Kalma Okulu”ndan biri olarak seçilen Ohio’daki Pathfinder Okulu’nun ortağı ve baş eğitmenidir. 750.000 abonesi bulunan YouTube kanalındaki videoları 120 milyon izlenmiştir. Eserleri ayrıca Self Reliance Illustrated, New Pioneer ve American Fronttersman’da yayımlanmıştır.
Atlantik’i hem uçarak hem de tekne ile tek başına geçen yaşayan tek kişi olmasıyla da bilinen Gooley, 2008’de kendi doğal navigasyon okulunu kurmuştur. 2020 yılında Kraliyet Navigasyon Enstitüsü tarafından navigasyona olağanüstü katkılarından dolayı Harold Spencer-Jones Altın Madalyası ile ödüllendirildi.

Satın Al

Bushcraft 101 “Vahşi Doğada Hayatta Kalma Sanatı”
Dave Canterbury

Bushcraft 101, vahşi doğada hayatta kalma ve kendi kendine yetebilme uzmanı Dave Canterbury tarafından yazılmıştır. Doğada geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmeniz için tavsiyeler vererek sizi bir sonraki maceranıza hazırlamayı amaçlar. Bu değerli kılavuz, hayatta kalabilmenin beş donanım grubu olan kesici aletler, koruyucu/örtücü malzemeler, yakma malzemeleri, taşıyıcı malzemeler ve bağlama malzemelerini kapsar. Sadece çevrenizde var olan kaynakları kullanarak doğanın güzelliğini ve heyecanını derinlemesine yaşamanıza yardımcı olacak birincil hayatta kalma becerileri sunmaktadır.

Bushcraft’ta aşağıdaki konular hakkında da ayrıntılı bilgiler bulacaksınız:

  • Kitiniz için doğru malzemelerin seçilmesi
  • Gerekli araç ve gereçlerin üretilmesi
  • Yiyecek toplama ve pişirme
  • Kendinizi doğanın olumsuz etkilerinden koruma

Canterbury’nin rehberliğinde, herhangi bir iklim ve duruma hazırlanmakla kalmayıp, doğayla daha önce hiç hayal etmediğiniz yollarla yeniden bağlantı kurabileceksiniz. BUSHCRAFT sanatı size bu yolda eşlik edecektir.